به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان استان قم، سید عباس جوهری در نشست صمیمی استاندار با جوانان قم كه در سازمان جوانان استان برگزار شد، با اشاره به توجه استاندار قم به موضوع جوانان گفت: استاندار قم نگاه بسیار دقیق و شفافی به جوانان استان دارند و در تمامی جلسات پیگیر موضوع جوانان هستند.
وی با اشاره به حضور استاندار قم در سازمان جوانان استان ادامه داد: استاندار قم با توجه به اینكه به تازگی در استان مستقر شده اند و تقاضای جلسات متعددی از ایشان شده است، با نگاه مثبت نخستین نشست خود را با جوانان استان گذاشتند.
مدیر سازمان جوانان قم به فعالیت‌های جوانان استان در قالب سازمان‌های مردم نهاد گفت: در حال حاضر 130 سازمان مردم نهاد در سطح استان فعالیت می‌كنند كه به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌پردازند.
جوهری گفت: این سازمان‌ها فعالیت‌های گسترده‌ای در سطح استان دارد و توانسته‌اند جوانان استان را جذب و با برنامه‌ریزی‌های دقیق آنها را با گرایش‌های اجتماعی و فرهنگی آشنا كنند.
وی تصریح كرد: جوانان قم، جوانانی پایبند به انقلاب و ارزش‌های اسلامی هستند و با كمترین چشم‌داشت به فعالیت‌های فرهنگی و هنری می‌پردازند.
مدیر سازمان جوانان قم با اشاره به نگاه دولت به امور جوانان گفت: دولت نهم توجه ویژه‌ای به جوانان دارد و حتی ریاست سازمان جوانان كشور را از مشاوره‌ به معاونت ارتقا داد و این نگاه قطعاً در دولت دهم استمرار و تقویت خواهد شد.
وی افزود: این از نگاه دقیق و شفاف دولت به امور جوانان است كه بسیار ارزشمند بوده و دولت توانست برنامه‌های بسیاری را برای جوانان ارائه كند.
جوهری با اشاره به برگزاری همایش‌های كشوری گفت: همایش‌های مختلفی امسال در سطح كشور برگزار شده است که جوانان استان توانستند رتبه‌های بسیار خوبی را كسب كنند که از جمله آن می توان به جشنواره حضرت علی اکبر(ع) اشاره کرد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره اتفاق تصریح كرد: در جشنواره اتفاق نیز جوانان استان قم شش برگزیده داشت و توانست به مقام نخست دست یابند.
مدیر سازمان جوانان قم اضافه كرد: این در حالی است كه در این جشنواره، تهران با تمامی امكانات موجود دوم شد و 15 استان نیز نتوانستند حتی یك برگزیده نیز كسب كنند.
جوهری اظهارداشت: در حال حاضر 373 هزار جوان در استان قم وجود دارند كه عده زیادی از این جوانان در سمن ها عضو شده اند و این سمن ها می‌توانند به عنوان بازوان اجرایی استان و مسئولین فعالیت كنند.
وی با اشاره به ایجاد فرهنگسراهای جدید در قم گفت: ایجاد فرهنگسراهای جدید برای جوانان از جمله برنامه‌های پیشنهادی این سازمان به دولت در دور سوم سفرهای استانی خواهد بود.
مدیر سازمان جوانان قم اظهارداشت: با ایجاد فرهنگسراهای جوان جدید در سطح مناطق شهر می‌توان برنامه‌ها را در تمامی سطح استان ارائه كرد.
جوهری بیان داشت: این سازمان می‌كوشد همچنین با ارائه همایش‌های استانی نیز جوانان را به مشاركت‌های اجتماعی و معنوی دعوت كند.
وی در پایان از برگزاری همایش زوج خوشبخت ایرانی در قم خبر داد و گفت: این همایش روز پنج‌شنبه در تالار بعثت سازمان جوانان قم از ساعت 15 الی 17 عصر برگزار خواهد شد.
مدیر سازمان جوانان استان گفت: در این همایش از خیرین و فعالین امر مقدس ازدواج تقدیر به عمل خواهد آمد و به یکصد نوعروس هم با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) جهیزیه اهدا خواهد شد